liposuction fiyat, liposuction fiyatı, liposuction maliyeti, yağ alma, liposuction merkezleri, liposuction ücret, yağ aldırma, liposakşın, liposuction operasyonu, bölgesel zayıflama, yağ çektirme, liposuction merkezi, Yağ Aldırma Ameliyatı

ANA SAYFAHAKKIMIZDADOKTORUMUZKLİNİĞİMİZSORU VE CEVAPBASINDA BİZİLETİŞİM

Liposuction

Liposakşın

Liposuction Hakkında Yanlış BilinenlerLiposuction Hakkında Yanlış Bilinenler

Liposuction ( yağ alma ) halk arasında en fazla yanlış bilgilerin dolaştığı estetik ameliyattır. Nedeni de uygun hasta seçimi konusunda yaşanan problemlerdir. En önemli yanlış bilgi “işlem sonrasında liposuction uygulanmış bölgelerde çökme ve düzensizlikler” olmasıdır. Bu durum aslında liposuction uygulanmaması gereken, sarkması olan, cildi gevşek olan ve aşırı yağ alınmış hastalarda meydana gelir. Bir diğer nadir sebepte ehil ellerde yapılmamış olmasıdır.

Operasyon sonrasında cerrahın tavsiyelerinin hasta tarafından gerçekleştirilmesi, bu tür istenmeyen şeylerin oluşumunu engeller (her liposuction operasyonundan sonra dalgalanma ve çöküntüler oluşsaydı bu teknik tüm dünyada bu kadar popüler olur muydu?).

Liposuction gibi operasyonlar; uygulanan cerrahinin tüm özelliklerini, emeği ve işçiliği doğrudan, maskelemeden gösterirler. Bu nedenle estetik cerrahlar tüm estetik vizyonlarını ve maharetlerini ortaya koyarak bir heykeltıraş gibi çalışırlar.

Liposuction sonrası ölümlerin görülmesi de insanları korkutan diğer bir durumdur. Türkiye ve dünyada liposuction ameliyatını sadece plastik cerrahlar uygulamamaktadırlar. Ölüm vakaları genellikle plastik cerrahlar değil diğer branş doktorlarının uyguladıkları hastalar olmuştur. Kuru teknik denilen teknikte aşırı kanama ve kontrolsüz yağ alınması sonrasında da benzeri sorunlar görülmüş ve şu anda dünyada terk edilmiştir. İdeal liposuction tekniği ıslak teknik denilen Tumescent Liposuction ameliyatıdır.

 
 
 
     Siz de Yorum Yazın
 
Ad Soyad: E-Mail:
Şehir: Yaş:
Ülke:
Yorum: