liposuction fiyat, liposuction fiyatı, liposuction maliyeti, yağ alma, liposuction merkezleri, liposuction ücret, yağ aldırma, liposakşın, liposuction operasyonu, bölgesel zayıflama, yağ çektirme, liposuction merkezi, Yağ Aldırma Ameliyatı

ANA SAYFAHAKKIMIZDADOKTORUMUZKLİNİĞİMİZSORU VE CEVAPBASINDA BİZİLETİŞİM

Liposuction

Liposakşın

Liposuction Kimlere Uygulanır?Liposuction Kimlere Uygulanır?

Liposuction kimlere yapılabilir?
Geleneksel diyet ve aktivitenin düzeltemediği lokalize yağ birikmelerinin olduğu bölgelerin kontur düzeltmesi için idealdir. Kişi liposuction sonrası yüksek kilolar almadıkça yeni konturu kalıcıdır.

Liposuction, bir şişmanlık tedavi yöntemi değildir. Fakat şişman kişilerde kontur bozukluklarını düzeltmek için kullanılabilir. Belirgin sağlık problemleri olan, kötü bir deri tonusuna sahip ve derisi elastik olmayan, kanama zamanını uzatan antikoagülan ilaçlar kullanan kişilere liposuction uygulanmamalı.
 
Liposuction ilk olarak normal veya ideal kilodaki kişilerdeki lokalize yağ birikmelerinin azaltılmasında kullanılmıştır. Günümüzde, daha geniş kapsamlı vücut küçültme ve şekillendirme amaçlı olarak yararlanılıyor. Liposuction ile geniş volümde yağ alınmasının mümkün olması, uygulamanın sağlıklı bir yaşam stilinin yerine geçmesi anlamını taşımaz.

Kalıcı kilo kaybı, diyet ve yemek yeme alışkanlığının düzeltilmesi gerekir. Liposuction vücut bölgelerinin oranlarını düzeltse de, devamlı aşırı yemek vücutta geride kalan yağ hücrelerinin yağı tutmasına, liposuction uygulanmayan sahalarda da volüm artışına neden olur. Dikkat edilmeli.


Liposuction, deri altında yağın bulunduğu ve kontur bozukluğu olan her bölgeye uygulanabilir. En sıklıkla uygulanan sahalar uyluk yan bölgesi, bel bölgesi ve karındır. Uyluk iç bölgesi, diz, kalça, sırt bölgesi dışında kollar, yüz, boyun ve bacaklar ile ayak bileğine de yapılır. .

 
Üzerindeki derinin kalın ve elastik olduğu bölgelerde alınan sonuçlar daha iyidir. Bu bölgeler boyun, sırt, bel, uyluk dış yüzü, diz, karın üst kısmı bölgeleridir. Karın alt kısmı ve uyluk iç yüzü bölgeleri derisi daha ince ve yumuşak olduğundan liposuction sonrası deride hafif dalgalanma görülebilir. Bu bölgelerde başlangıçta deri fazlası varsa liposuction uygulaması sonrası deri germe uygulamaları ve uyluk germe gerekebilir.


İdeal olarak bir anatomik sahanın liposuction ile tedavisinin bir kerede sonlandırılması gerekir. Sekonder liposuction denilen aynı sahanın ikinci kez liposuction yapılması iki nedenle gerekli olabilir; ilkinde ilk seansta yetersiz tedavi edilmesine bağlıdır, diğer neden ise hastanın ileri derecede tekrar kilo almasıdır.

Her ikisi de arzu edilmeyen durum oluşturur ve sekonder liposuction daha sertleşmiş bir vücut bölgesinden yağ alınmaya çalışılması anlamına geldiğinden bazı kısıtlamalar
içerir. Bu durumda ultrasonik liposuction geleneksel liposuction uygulamasına göre daha iyi sonuç verebilir.


Liposuction için mevsimsel bir zamanlama gerekliliği genel olarak yoktur. Fakat ameliyat sonrası özellikle liposuction yapılan sahaların çevresinde deride morarmalar olabileceğinden bu bölgelerin güneş görmemesi gerekir. Yine bir-iki aylık sürede bir korse giyilmesi tavsiye edildiğinden tatil ve güneşlenme arzusu olan kişilere yaz aylarında tavsiye edilmez. 

Bu, ameliyatın lokal veya genel anestezi altında yapılması, tedavi edilecek sahanın sayısı ve büyüklüğüne bağlı. Normal kilodaki kişilerde tek seansta üç-dört vücut bölgesine lokal anestezi altında hastane yatışı gerektirmeden uygulanabilir ve bir günde normal yaşama dönülür. Aynı seansta daha fazla ve daha geniş alanlar genel anesteziyle tedavi edildiğinde normal hayata dönüş birkaç gün alır. Bir seansta 5 litre ve üzerindeki yağ alımı tam teşekküllü hastanede yapılmalı.

 
 
Yorumlar
 
Derya ***
Bolu, Türkiye
17.10.2008
 

Ben 165 cm boyunda ve 63 kg yum.Belim çok ince fakat basenlerim çok geniş giydiğim hiç bir kıyafet yakışmıyor.Üzerime oturan giysiler giyemiyorum kendime güvenim yok.

Mutsuzum hep kendimi gizleme ve bol kıyafetlerin ardına saklanma ihtiyacı duyuyorum.Ben de yağ aldırma operasyonu yaptırmak ve mutlu olmak istiyorum.Basit bir operasyon diye nitelendirilmesine rağmen maddi anlamda çok külfetli.

Bende mutlu olmak istiyorum diyet yapıp istemediğim bölgelerimden zayıflamaktan bıktım.Aslında çok güzel bi bayan olduğum söylenir ama sırf bu yüzden çok ezik ve çekingenim bu maliyetle bu işlemi yaptıramayacağım için böyle ölüp gidicem..

 
naciye ***
izmir, Türkiye
27.07.2010
 
seni çok iyi anlıyorum daha kötüleri olduğunu düşün
 
 
     Siz de Yorum Yazın
 
Ad Soyad: E-Mail:
Şehir: Yaş:
Ülke:
Yorum: